Jak o panenky pečovat

Po přepravě domů

 

1. Panenku na dřevěném stojánku vyndávejte za oblast bříška (stisknout zepředu a zezadu mezi palec a ukazováček), aby se Vám nevyvlékla. Tímto způsobem ji i přenášejte.

2. Po vyndání z obalu bude panenka či další potěšení možná potřebovat trochu poupravit šatičky, křídla, vlásky. Prsty či jehlou ji můžete jemně narovnat, uhladit (například lesklé jemné hedvábí je "jako živé"), případně načechrat tak, aby se Vám líbila. Ručičky a nožičky jsou tvarovatelné.

3. Pokud je tělíčko mírně nakřivo, jemným přítlakem panenku jednoduše srovnáte.

4. Můžete si zkrátit délku vlasce na zavěšení podle Vašich potřeb.

5. Mnou nabízené výrobky jsou určeny do interiéru jako dekorace.

 

Dlouhodobá péče

1. Panenky NEPERTE - jsou to jemné bytosti, které nemají rády vodu. Ovčí vlna má díky svému speciálnímu vláknu samočisticí schopnost a je hypoalergenní, tudíž se v ní nedrží ani žádní  roztoči. Jednou za čas je však dobré panenku lehce ofoukat od prachu nebo nechat volně vyvětrat na vzduchu (dejte pozor, ať Vám neulítne:-), je lehounká, tak jí případně zajistěte bezpečí).

2. Vlákna vlny jsou jemná a trochu neposedná, občas některá vykouknou ze svého původního nastavení. Pokud by Vás to rušilo, stačí je opatrně zastřihnout malými nůžtičkami.